Z naší galerie

User login

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

You are here

Home

Zosterops poliogaster (kruhoočko východoafrické)

Kruhoočko východoafrické (Zosterops poliogaster) je malý druh pěvce z čeledi kruhoočkovitých (Zosteropidae). Tento 10-12 cm velký pták je, podobně jako většina ostatních kruhooček, převážně olivově zeleně zbarvený s výrazným bílým kroužkem kolem očí. Je všežravý - požírá převážně hmyz, jiné bezobratlé a bobule.

Jedná se, jak druhový název napovídá, o africké kruhoočko a pochází z oblastí ležících na území Eritreje, Etiopie, Keni, Súdánu a Tanzánie. Jeho přírozeným biotopem jsou subtropické nebo tropické vlhké horské lesy.

Pro chov kruhooček, která se budou nyní volně pohybovat v návštěvnickém prostoru, jsme se rozhodli proto, aby nám pomohla v biologickém boji proti parazitům na rostlinách. S některými patogeny neúspěšně bojujeme mnoho let za použití různých chemických látek. Věříme, že s využitím přirozených nepřátel dosáhneme snížení počtu škůdců na neškodnou úroveň.

Jelikož se ptáci budou volně pohybovat po celém tropickém skleníku, prosíme návštěvníky, aby za sebou důsledně zavírali dveře.

Web is using Google Analytics, see privacy policy.

Powered by Drupal