Z naší galerie

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Dutch English French German Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jste zde

Domů

Nové expozice kruhooček východoafrických v Botanické zahradě PřFUK

24. srpna až 9. září 2012 se uskutečnila ve skleníku Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK v Praze 73. jubilejní výstava exotického ptactva, která je pořádána ve spolupráci s Klubem přátel exotického ptactva.

Při její příležitosti byla otevřena v tropickém skleníku Botanické zahrady PřF UK  NOVÁ stálá expozice kruhooček východoafrických.

Kruhoočko východoafrické (Zosterops poliogaster) je malý druh pěvce z čeledi kruhoočkovitých (Zosteropidae). Tento 10-12 cm velký pták je, podobně jako většina ostatních kruhooček, převážně olivově zeleně zbarvený s výrazným bílým kroužkem kolem očí. Je všežravý - požírá převážně hmyz, jiné bezobratlé a bobule.

Jedná se, jak druhový název napovídá, o africké kruhoočko a pochází z oblastí ležících na území Eritreje, Etiopie, Keni, Súdánu a Tanzánie. Jeho přírozeným biotopem jsou subtropické nebo tropické vlhké horské lesy.

Pro chov kruhooček, která se budou nyní volně pohybovat v návštěvnickém prostoru, jsme se rozhodli proto, aby nám pomohla v biologickém boji proti parazitům na rostlinách. S některými patogeny neúspěšně bojujeme mnoho let za použití různých chemických látek. Věříme, že s využitím přirozených nepřátel dosáhneme snížení počtu škůdců na neškodnou úroveň.

Jelikož se ptáci budou volně pohybovat po celém tropickém skleníku, prosíme návštěvníky, aby za sebou důsledně zavírali dveře.

 

Powered by Drupal

Studentský web PřF UK